Objective / Lens – Doctarlux 150mm f/.8 MC – Docter Optics – Germany (LS-0446) (used)
Slide projector lens
Diameter back: 42.5 mm
Weight: 400 grams
References:
Preserving your memories for the future
Objective / Lens – Doctarlux 150mm f/.8 MC – Docter Optics – Germany (LS-0446) (used)
Slide projector lens
Out of stock
Objective / Lens – Doctarlux 150mm f/.8 MC – Docter Optics – Germany (LS-0446) (used)
Slide projector lens
Diameter back: 42.5 mm
Weight: 400 grams
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 18 cm |
Objective / Lens – Doctarlux 150mm f/.8 MC – Docter Optics – Germany (LS-0446) (used)
Slide projector lens
Diameter back: 42.5 mm
Weight: 400 grams
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 12 × 18 cm |

| Day | Opening hours |
|---|---|
| Monday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Tuesday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Wednesday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Thursday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Friday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Saturday | 9:00 am - 12:00 am |
| Sunday | Closed |