Pallas all-8 splicer (super8, regular8, 16mm) (used)
Splicer for 8mm, super8 and 16mm films
Can be used with:
– filmkit
Preserving your memories for the future
Pallas all-8 splicer (super8, regular8, 16mm) (used)
Splicer for 8mm, super8 and 16mm films
Can be used with:
– filmkit
Out of stock
Pallas all-8 splicer (super8, regular8, 16mm) (used)
Splicer for 8mm, super8 and 16mm films
Can be used with:
– filmkit
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21 × 8 cm |
Pallas all-8 splicer (super8, regular8, 16mm) (used)
Splicer for 8mm, super8 and 16mm films
Can be used with:
– filmkit
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 21 × 8 cm |

| Day | Opening hours |
|---|---|
| Monday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Tuesday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Wednesday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Thursday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Friday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Saturday | 9:00 am - 12:00 am |
| Sunday | Closed |