Objective / lens – Chinon Zoom Lens F/1.2 f=15.5-30mm (LS-0448) (used)
8mm Film projector lens
Zoom Lens
Diameter back: 30 mm
Weight: 60 gr.
References:
Preserving your memories for the future
€ 40,00
Objective / lens – Chinon Zoom Lens F/1.2 f=15.5-30mm (LS-0448) (used)
8mm Film projector lens
Zoom Lens
1 in stock
Objective / lens – Chinon Zoom Lens F/1.2 f=15.5-30mm (LS-0448) (used)
8mm Film projector lens
Zoom Lens
Diameter back: 30 mm
Weight: 60 gr.
| Weight | 94 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
Objective / lens – Chinon Zoom Lens F/1.2 f=15.5-30mm (LS-0448) (used)
8mm Film projector lens
Zoom Lens
Diameter back: 30 mm
Weight: 60 gr.
| Weight | 94 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |

| Day | Opening hours |
|---|---|
| Monday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Tuesday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Wednesday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Thursday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Friday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Saturday | 9:00 am - 12:00 am |
| Sunday | Closed |