Objective/lens – 16mm SUPERTAL PROJECTION 2 inch f/1.6 Made by TAYLOR & HOBSON LTD. England. (LS-0413) (used)
16mm Film projector lens
Diameter back: 30 mm
Weight: 110 gr
References:
Preserving your memories for the future
Objective/lens – 16mm SUPERTAL PROJECTION 2 inch f/1.6 Made by TAYLOR & HOBSON LTD. England. (LS-0413) (used)
16mm Film projector lens
Out of stock
Objective/lens – 16mm SUPERTAL PROJECTION 2 inch f/1.6 Made by TAYLOR & HOBSON LTD. England. (LS-0413) (used)
16mm Film projector lens
Diameter back: 30 mm
Weight: 110 gr
| Weight | 110 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |
Objective/lens – 16mm SUPERTAL PROJECTION 2 inch f/1.6 Made by TAYLOR & HOBSON LTD. England. (LS-0413) (used)
16mm Film projector lens
Diameter back: 30 mm
Weight: 110 gr
| Weight | 110 g |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 15 cm |

| Day | Opening hours |
|---|---|
| Monday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Tuesday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Wednesday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Thursday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Friday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Saturday | 9:00 am - 12:00 am |
| Sunday | Closed |