Ferrania 16mm CIR splicer (FPB A-1729) (used)
One of the best splicers for 16mm film
Economical in use by the use of non-perforated splicing tape
Made in Italy by Officine Meccaniche
DR. LEO CAOZZO
Preserving your memories for the future
Ferrania 16mm CIR splicer (FPB A-1729) (used)
One of the best splicers for 16mm film
Economical in use by the use of non-perforated splicing tape
Out of stock
Ferrania 16mm CIR splicer (FPB A-1729) (used)
One of the best splicers for 16mm film
Economical in use by the use of non-perforated splicing tape
Made in Italy by Officine Meccaniche
DR. LEO CAOZZO
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
Ferrania 16mm CIR splicer (FPB A-1729) (used)
One of the best splicers for 16mm film
Economical in use by the use of non-perforated splicing tape
Made in Italy by Officine Meccaniche
DR. LEO CAOZZO
| Weight | 400 g |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |

| Day | Opening hours |
|---|---|
| Monday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Tuesday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Wednesday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Thursday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Friday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Saturday | 9:00 am - 12:00 am |
| Sunday | Closed |