Objective/lens – Bolex Hi-Fi 1:1,3/35-65mm Made in Switzerland (LS-0249) (used)
16mm Film projector lens
Zoom lens
Diameter back: 42.5 mm
Weight: 1365 gr.
References:
no sku given
Preserving your memories for the future
Objective / Lens – Benoist Berthiot F/1,6 / F=60 (Used)
Objective/lens – Bolex Hi-Fi 1:1,3/35-65mm Made in Switzerland (LS-0249) (used)
16mm Film projector lens
Zoom lens
Out of stock
Objective/lens – Bolex Hi-Fi 1:1,3/35-65mm Made in Switzerland (LS-0249) (used)
16mm Film projector lens
Zoom lens
Diameter back: 42.5 mm
Weight: 1365 gr.
| Weight | 365 g |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 20 cm |
Objective/lens – Bolex Hi-Fi 1:1,3/35-65mm Made in Switzerland (LS-0249) (used)
16mm Film projector lens
Zoom lens
Diameter back: 42.5 mm
Weight: 1365 gr.
| Weight | 365 g |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 8 × 20 cm |

| Day | Opening hours |
|---|---|
| Monday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Tuesday | 8:30 am - 6:00 pm |
| Wednesday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Thursday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Friday | 8:30 am - 18:00 pm |
| Saturday | 9:00 am - 12:00 am |
| Sunday | Closed |